Facebook:

LinkedIn:

Zadzwoń do nas! + (48) 881 405 405 lub 62 72 32 013

Samsung Knox

Samsung Knox – najlepszy ochroniarz  danych i aplikacji na Twoim smartfonie

Knox jest systemem służącym realizacji celów ochrony i konfiguracji urządzeń realizowanych m.in. przez Mobile Device Management – zdalne zarządzanie telefonami w firmie.

Samsung KNOX oferuje:

Knox Platform for Enterprise

Najwyższej klasy środowisko pracy pozwalające oddzielić aplikacje i dane biznesowe od innych funkcji urządzenia, wspomagane przez chipset i platformę Knox.

Knox Configure

Usługa oparta na chmurze, która pozwala firmom zdalnie skonfigurować dużą liczbę urządzeń firmy Samsung i dostosować je do specyficznych potrzeb biznesowych.

Knox Mobile Enrolment

Narzędzie oparte na chmurze na potrzeby instalowania agenta EMM i automatycznie zapisywania się na EMM.

Knox Manage

Rozwiązanie jest systemem MDM (Mobile Device Management).

E-FOTA

Oprogramowanie firmowe typu over-the-air, łatwiejszy sposób kontrolowania aktualizacji oprogramowania

Knox Customization SDK

Dostosowywanie urządzenia firmy Samsung do niestandardowych rozwiązania dla urządzeń spełniających wszelkie potrzeby branży.

Wykorzystaj lepiej swój czas i pieniądze

Zabezpiecz telefony firmowe

Knox jest systemem typu MDM, czyli Mobile Device Management, służy do zarządzania zdalnego wszystkimi telefonami w firmie.

Dzięki MDM można na przykład usunąć dane ze zgubionego smartfonu, zablokować go, zlokalizować za pomocą GPS. To jednak nie wszystko. MDM to również kontrola bezpieczeństwa, za jego pomocą można ustalić, które aplikacje można instalować, jakie dane można udostępniać. Po wylogowaniu się ze środowiska Knox wszystkie informacje będą bezpiecznie zaszyfrowane i niewidoczne. Czyli administratorzy śpią spokojnie, a użytkownik ma swój prywatny smartfon, do którego nikt mu nie zagląda. Po ponownym zalogowaniu urządzenie znów staje się firmowe i bezpieczne.

Bezpieczeństwo danych przechowywanych na urządzeniach mobilnych stoi obecne na bardzo niskim poziomie, a wszystko to za sprawą podejścia użytkowników do tego tematu. Smartfony i tablety nie są jeszcze postrzegane jako przenośne kontenery, które zawierają wszystkie nasze kontakty, rozmowy z bliskimi, automatyczne dane do logowania w wielu serwisach oraz zdjęcia i filmy. Biorąc do ręki pierwsze lepsze urządzenie mobilne zauważamy, że w momencie utraty lub kradzieży wszystkie wspomniane wcześniej prywatne dane mogą zostać wykorzystane m.in. do skompromitowania posiadacza smartfona lub tabletu, szantażu, manipulacji związanej z dostępem do Facebooka (tudzież poczty elektronicznej), a w skrajnych przypadkach – wyczyszczenia konta bankowego.

Możemy z dumą oświadczyć, że jesteśmy resellerem systemu operacyjnego Knox.

Zapewniamy ochronę najwyższego stopnia Twoich danych biznesowych